Wasz dzień

Przygotowania

Moją pracę rozpoczynam około godzinę przed założeniem sukni przez pannę młodą. Przed ślubem proszę o zebranie w jednym miejscu takich rzeczy jak: zaproszenia, biżuteria, bukiet, butonierka, czy buty. Zaczynam od fotografowania detali. W tym czasie domownicy zdążą już przyzwyczaić się do mojej obecności i opada pierwszy stres związany z przyjazdem fotografa. Staram się uchwycić atmosferę panującą w domu, zamienić kilka słów z domownikami. Następnie skupiam się na przygotowaniach, nie ingerując w Waszą prywatność, tak abyście czuli się komfortowo w moim towarzystwie.

Jeśli chcecie abym sfotografował również przygotowania Pana Młodego to dzień reportażu zaczynam właśnie od niego tak, aby przed waszym spotkaniem  każdemu z Was poświęcić odpowiedni czas – około 40 minut w domu Pana młodego i około godziny w domu Panny młodej.

First Look

Jeżeli nie będziecie widzieć się podczas przygotowań zachęcam do zaaranżowania waszego spotkania w ustronnym miejscu, z małą ilością świadków. Pierwsze spojrzenie wyzwala niesamowitą ilość emocji, których nie sposób wyreżyserować czy zaplanować.

Ceremonia

Staram się fotografować tak, aby nie rzucać się w oczy, bez wymuszania uśmiechów i zwracania na siebie uwagi. Jeśli ślub odbywa się w kościele wcześniej rozmawiam z księdzem, zapewniając go, że nie będę mu przeszkadzał podczas ceremonii. Po wszystkim zawsze proponuję Wam wykonanie zdjęcia grupowego, a czasem, korzystając z okazji robię sobie selfie z wszystkimi gośćmi 🙂

Wasi Goście

Przez cały wieczór krążę po parkiecie i między stolikami. Zachowuję się tak, aby zyskać sympatię Waszych gości. Staram się wychwycić najciekawsze, reportażowe momenty ale równie ważne są dla mnie zdjęcia zakochanych par na parkiecie, oraz zadowolony wujek, który dał się sfotografować przytulony do swojej żony. Jestem przygotowany na standardowy tekst każdej rozbawionej Cioci: “nas to nie trzeba bo klisza panu pęknie” :).

Szanuję prywatność Waszych gości i nigdy nie zmuszam ich do pozowania.

Sesja plenerowa

Plener trwa zazwyczaj około dwóch godzin. Jest tutaj potrzebna odrobina pozowania jednak jeśli nigdy nie staliście przed obiektywem postaram się Wam w tym pomóc abyście czuli się jak najbardziej swobodnie. Jeśli mi na to pozwolicie będę starał się wyzwolić w Was jak najwięcej pozytywnych emocji. Gdy przytuleni będziecie opowiadać mi jak się poznaliście pozowanie zejdzie na drugi plan

Będzie mi bardzo miło Was poznać

Z przyjemnością umówię się z Wami na kawę

Napiszcie

Zadzwońcie

Spotkajmy się